Vnitřní parapety

Parapety jsou nedílnou součástí každého okna. Nejenom že vhodně zvolenými parapety zkrášlíte svůj domov, ale oceníte i jejich praktičnost. Dobře poslouží jako podstavec pro květináče a dekorace. Interiérové parapety jsou barevně i tvarově stálé a výborně odolávají mechanickému poškození.

Detail plastový parapet

Plastové parapety

Vnitřní plastové komůrkové parapety jsou vyrobeny z kvalitního PVC materiálu, který je velmi stabilní a pevný. Díky speciální PVC folii jsou parapety odolnější a vzhledově hezčí. 

Dekor parapetů si můžete vybrat ze široké škály našeho vzorníku. Všechny dekory jsou stálobarevné, voděodolné a snadno se udržují. Plastové parapety mají nos, který zakryje přechod mezi parapetem a zdivem a doplní se plastovými krytkami.

Všechny parapety jsou pro převoz a montáž chráněny krycí folií, kterou je potřeba co nejdříve po montáži odstranit.

Detail dřevotřískový parapet

Dřevotřískové parapety

Dřevotřískové parapety jsou vyrobeny metodou postforming, při které se lepí horní krycí vrstva (laminát 0,6 mm CPL/HPL) na dřevotřískovou desku. Spodní strana parapetů je naimpregnována proti jejich vlhnutí. 

Pokud vlhkost vzduchu nepřesahuje 60 %, vydrží vám tyto parapety stejně pevné a krásné opravdu dlouho.

S nosem nebo bez nosu?

Nos nenápadně skryje přechod mezi zdivem a parapetem. Varianta bez nosu vypadá velmi elegantně na nízko položených oknech. 

Dekor parapetů si můžete vybrat ze široké škály našeho vzorníku. K parapetům dodáváme lemovací pásku nebo plastové krytky, které je stylisticky a funkčně doplní.

Detail dřevotřískový parapet

Venkovní parapety

Než začnete parapety vybírat, rozmyslete si, zda se budou montovat před dokončením omítky nebo až po jejím dokončení. Je to důležité pro výběr bočních krytek, které zabrání zatékání vody do fasády. Krytky jsou v barvě parapetu.

Vnější parapety se od sebe liší použitým materiálem, způsobem zpracování a tloušťkou použitého materiálu.