Horizontální hliníkové žaluzie

Detail žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie se v dnešní době těší velké oblibě v mnoha domácnostech, ale i kancelářích, a to především díky svému praktickému využití a modernímu vzhledu.

Dnes už jsou horizontální hliníkové žaluzie cenově dostupné opravdu pro každého, stačí si jen zvolit barvu a vzhled.

Horizontální žaluzie ISOLINE PRIM

Tato žaluzie je koncepčně novým nástupcem generace žaluzií isoline a isoline loco. Spojuje v sobě všechny technické přednosti těchto typů. Díky spojení horního profilu a krycí lišty v jeden celek vzniklo kompaktní řešení, které odstraňuje neduhy předchozích generací. Je ovládaná řetizkem a nabízí tradiční barevnou škálu odstínů lamel, barevného sladění horního a dolního profilu. I nadále zůstává shodný postup zaměření a jednoduchý způsob...

Horizontální hliníkové žaluzie jsou ideálním řešením na zastínění oken, díky snadnému ovládání si do interiéru pustíte jen tolik slunečního svitu, kolik chcete. Navíc mají horizontílní hliníkové žaluzie i částečné termo regulační schopnosti. V parných letních dnech horizontální žaluzie sklopíte a v místnosti se tak udrží příjemná taplota. V zimě zas můžete do bytu pustit více slunečního svitu a vytvořit hřejivou atmosféru.

Pokud žijete v hustěji obydlené oblasti nebo třeba v domku u cesty, jistě oceníte i schopnost horizontálních žaluzií chránit vaše soukromí před zraky sousedů a kolemjducích. Tato situace se samozřejmě dá vyřešit například závěsy, ale ty nemůžete regulovat podle potřeby.

Horizontální hliníkové žaluzie však nemají jenom funkční, praktický charakter, ale spoludotvářejí celkový styl místnosti. V současnosti už si můžete vybírat z mnoha barev a designů horizontálních žaluzií od imitace dřeva až po výrazné barevné designy. Pokud zvolíte správný odstín a vzhled horizontálních žaluzií, který bude korespondovat s celkovým pojetím místnosti a oken vytvoříte tak zajímavý moderní interiérový doplněk.

Horizontální hliníkové žaluzie se navíc snadno ovládají, manipulaci s nimi zvládnou i vaše ratolesti. Co se údržby týče, dá se tvrdit, že horizontální hliníkové žaluzie jsou téměř bezúdržbové, jen jednou za čas je potřeba setřít usazený prach.

Žaluzei - barevné vzory
Detail žaluzie

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu jsou výborným prostředkem jak zabránit obtížnému hmyzu, aby rušil rodinnou pohodu či vytrhoval z pracovního nasazení, jsou vhodné jak do oken a dveří rodinných domů či bytů, tak do kanceláří a administrativních budov. Vedle žaluzií patří sítě proti hmyzu mezi téměř nezbytnou výbavu nových plastových.

Jistě všichni znáte situace, které nejčastěji nastávají v parném létě, kdy máte otevřená všechna okna, ale za cenu toho, že budete neustále vyhánět mouchy, vosy a v noci komáry nebo můry z pokoje. Sítě proti hmyzu tento problém elegantně vyřeší, nebudete již potřebovat žádné chemické odpuzovače hmyzu a nevzhledné mucholapky.

V dnešní době jsou již sítě proti hmyzu nenápadné a neruší výhled z okna, a to především díky technologii jejich výroby a způsobu instalace.  Sítě proti hmyzu v žádném případě nebrání normální manipulaci s oknem, jako je otevírání, zavírání či vyklápění.

Rám sítě je vyroben z hliníku, přesně na míru Vašich oken či dveří tak, aby nevznikly žádné skuliny, kudy by mohl hmyz proniknout do interiéru. Samotná síť je pak vyrobena ze skelných vláken s plastovou úpravou, proto je síť sice hustá, aby nepronikl ani ten nejdrobnější hmyz a nečistoty, ale zároveň nenápadná. K tomu přispívá i vhodně zvolená barva sítě proti hmyzu, nejpoužívanější je barva šedá.

Rám sítě proti hmyzu lze samozřejmě přizpůsobit barvě oken, na výběr je z několika barev a imitací dřevaSítě proti hmyzu nevyžadují ani žádnou složitou údržbu, stačí je jednou za čas otřít od prachu a nečistot. Při mytí oken lze sítě proti hmyzu jednoduše odmontovat a posléze připevnit zpět na své místo.

Okenní sítě vyrábíme bez rohových spojek, tzn. profil je seříznut pod úhlem 45° a je "hladký bezspojový". Vnitřní část výrobku je vyplněna poloprůhlednou šedou silikonovou síťovinou. Tento materiál je dlouhodobě vysoce odolný, vřele však doporučujeme sítě na zimu schovávat a na jaře opět nasadit - prodloužíte tak životnost výrobku až o několik let.

Uchycení sítě k oknu je provedeno přes kovové pacičky na obrtlících.

V praxi to znamená, že se síťka zahákne za hranu rámu okna a nijak neomezuje používání otvíravě-sklopného kování křídla. Můžete tak libovolně obsluhovat Vaše okno, aniž byste vnímali přítomnost síťky.

Dveřní sítě standardně dodáváme z hliníkového profilu 50x20. Dveřní síť funguje oproti okenní síti více sofistikovaně.

Standardní součástí jsou tak 2 samozavírací dveřní panty, magnetek na dovření a madélko zvenčí na možnost otevření sítě z exteriéru. Jedná se tak o samostatný dveřní systém, který je nezávislý na použitém profilovém systému oken (možno kombinovat s plastem, dřevem i hliníkem).

Vlastnosti Síťoviny

  • tepelná odolnost -40°C až 100°C
  • barevná stálost
  • dobrá průhlednost při pohledu z místnosti
  • síťovina má ochranu proti UV záření
  • síťovina je nehořlaváodolná proti plísním
  • sítě jsou omyvatelné